Zlewozmywaki ceramiczne – kolorystyka

KOLORY ZLEWOZMYWAKÓW CERAMICZNYCH SYSTEMCERAM

newkolorystyka-sysPoza paroma wyjątkami, wszystkie zlewy SC można kupić w 14 różnych kolorach. Jest 8 kolorów podstawowych i 6 niestandardowych, za dopłatą. Aby zobaczyć z bliska kolory, kliknij na miniaturki zdjęć.

Gronland 12 i Polar 13 to 1gronlandpolar2kolory białe – z tym, że gronland jest biały i błyszczący, a polar biały matowy. Obydwa kolory są białe, wizualnie gronland może wydawać się bielszy, ale według mnie to tylko złudzenie. Gronland można porównać wizerunkowo do ceramiki łazienkowej – właśnie taka biel błyszcząca. Ich odpowiednikami w kolorach niestandardowych jest Magnolie 10 i Jasmin 19. Nie są to jednak kolory czysto białe, raczej kremowe. Magnolie jest błyszcząca, jasmin matowy i bardziej wyraziście kremowy.

2noblessesandKolory Noblesse 16 i Sand 26 to kolory beżowe. Z tym, że kolor Noblesse to kolor niezwykle jasny, matowy, a Sand to ciemny, jednolity kolor beżu, także matowy.

3CAMPINACampina 18 to jeden z 3 kolorów melanż w kolorystyce SC. Melanż, czyli ma dodatkowe drobinki w innym kolorze niż całość zlewu. W przypadku Campina jest to kolor kremowy z drobinkami różnego rodzaju odcieniu brązu, kolor jest matowy.

4NERONIGRANero 68 to kolor błyszczący czarny-melanż. Na całości zlewu wyglądają naprawdę ciekawie. Drobinki są niezbyt widoczne, jednak w porównaniu do jednolitego czarnego, jakim jest Nigra 87 są one widoczne. Nigra należy do kolorów niestandardowych i jest to naprawdę śliczna, głęboka, czysta, jednolita czerń.

5SIENASiena 65 jest świetnym kolorem ciemno brązowym. Kolor jest jak czekoladka – ma się ochotę go zjeść. Jak to napisała p. Agnieszka po otrzymaniu zlewu w tym kolorze „jedno słowo śliczny” i ja się pod tym podpisuję.

Aż 4 kolory można nazwać kolorami szarymi: Alu 76 to kolor jasnego, matowego szarego.

8SZAROSCIW kolorach niestandardowych do wyboru jest 2 odcienie szarości – Lava 80 to kolor szary matowy, Schiefer 85 to kolor matowe i takie „kaszkowy”. Niby jednolity, ale przy bliższym przyglądnięciu się można dostrzec właśnie taką „kaszkę”.

AKTUALIZACJA 01.03.2012 – z oferty zostały wycofane kolory mint i lago. Został wprowadzony nowy kolor Fango 23. fangoKolor ten strasznie trudno mi określić. Jest bardzo ładny i jak dla mnie to mieszanina szarości z brązem. Fango 23 jest kolorem matowym.

AKTUALIZACJA 2015 – z oferty wycofano kolory Cotto oraz Platin i Titan.
Wprowadzono kolor niestandardowy Lava 80 – szary matowy. Jak dostanę próbkę, zrobię zdjęcie.


KOLORY ZLEWOZMYWAKÓW CERAMICZNYCH BLANCO

LANCOceramikaAKTUALIZACJA – z dniem 1 kwietnia 2016 roku firma Blanco wycofała z oferty kolor wanilia.

Zlewozmywaki ceramiczne firmy Blanco dostępne są w chwili obecnej 8 kolorach. Wyjątkiem jest seria Tolon, która jest w tej chwili dostępna tylko w białym połysku.

Podobnie jak u konkurencji Blanco oferuje 2 kolory białe – biały połysk i biały mat. W przeciwieństwie do SC czy V&B nie jest to różnica na zasadzie biel błyszcząca / biel mat.
W Blanco biel matowa jest delikatnie „kremowa”. Taka złamana biel, „zanieczyszczona” kolorem kremowym (widać to na zdjęciu z bliska).

Kolejne 3 kolory należą do kolorów z zakresu kremowego i beżowego – magnolia, wanilia i jaśmin.

Magnolia jest kolorem kremowym, jasnym, błyszczącym.
Wanilia i jaśmin są dość do siebie podobne. Jednak w wanilii jest więcej „żółtego” odcienia (ale nie jest to kolor żółty), natomiast jaśmin jest bardzo ładnym, jasnym i utrzymanym w beżach kolorem. Obydwa kolory są matowe.

Do odcieni szarości należą kolejne 2 kolory – szarość aluminium i bazalt.

Szarość aluminium to kolor w średniej tonacji szarości, jednolity, matowy. Bazalt jest odcieniem ciemnej szarości. Także matowy.

Został nam jeszcze kolor czarny. Głęboka, jednolita, ciemna i matowa czerń.

 


 

KOLORY ZLEWOZMYWAKÓW CERAMICZNYCH VILLEROY&BOCH

Zlewozmywaki Villeroy&Boch dostępne są w 15 kolorach i 2 ekskluzywnych kolorach Trendline.

Kolory zostały podzielone na 3 grupy. Jest 10 kolorów standardowych Classicline, 5 należy do kolorów niestandardowych Premiumline.

Teraz opiszę pierwszą grupę – CLASSICLINE.
Zacznijmy od 2 najpopularniejszych kolorów białych – weiss alpin 01 i edelweiss 41.
Weiss alpin 01 jest kolorem białym błyszczącym (wizualnie podobna do tej ceramiki łazienkowej). Edelweiss 41 jest kolorem białym matowym. Obydwa kolory są bielutkie 😉

koloryvbOdcienie szarości reprezentują dwa kolory fossil KD i graphit 55. Fossil jest kolorem jasno szarym, matowym. Graphit dokładnie odwzorowuje kolor grafitu ołówkowego i jest kolorem średnio szarym. Także jest to odcień matowy.

Teraz kolory beżowe. Najjaśniejszy jest kolor crema KR. Delikatnie kremowa, prawie biała, błyszcząca. Latte Macchiato KB jest także odcieniem kremowym, ale o kilka tonów ciemniejszy od crema. Można powiedzieć, że jest kolorem beżowo-żółtym o bardzo jasnym odcieniu. Wykończenie latte jest błyszczące.

W ofercie mamy też 3 odcienie o wykończeniu matowym. Cappucino 31 jest delikatnie beżowe. Grani-Creme 48 jest odcieniem beżowym melanżowym. Dodatkowe drobinki są dość widoczne, w różnych odcieniach brązu. Sand 73 też jest kolorem jasno beżowym, delikatnie wpadającym w żółty. Jednak to bardzo delikatny odcień i bardzo ładny beż. Na zdjęciu nie wszystkie kolory wyszły takie, jak powinny, a Crema i latte macchiato wyszły wręcz różowawe ;), co nie odpowiada rzeczywistości.

Brakuje mi próbki koloru R9 grani-pearl. Opiszę ją, jak dostanę

Do kolorów Premiumline należy 5 kolorów.

koloryvb2Espresso KS to kolor ciemno brązowy, błyszczący. Bardzo ładny odcień ciemnej czekolady. Creme metallic KE to kolor jasno beżowy, melanżowy. Dodatkowe drobinki są brązowe.
W kolorach niestandardowych są jeszcze 2 kolory czarne. Ebony 33 to kolor jednolity, czarny matowy. Chromit 56 to kolor czarny, błyszczący. Ma delikatne dodatkowe drobinki, jednak widoczne dopiero z bliska.

Mamy jeszcze wykończenie TRENDLINE.
koloryvb32 kolory białe z wykończeniem KT white perl oraz KW la rose. Kolorem bazowym dla dwóch ostatnich wykończeń jest kolor biały błyszczący – white alpin.