Dlaczego zlew ceramiczny?

7 powodów dlaczego warto kupić zlewozmywak ceramiczny

1. W ofercie zlewozmywaków ceramicznych masz a tym momencie blisko 100 modeli do wyboru w przeróżnych, często bardzo oryginalnych i niepowtarzalnych kształtach i różnych sposobach montażu (wpuszczane, podwieszane, na równi z blatem, modułowe).

2. To nie wszystko. Zlewozmywaki są dostępne w 7 kolorach w Blanco, 16 w SystemCeram i  15 kolorach w Villeroy & Boch.
A co to oznacza dla Ciebie? Ano to, że na pewno znajdziesz zlewozmywak pasujący do Twojej kuchni zarówno pod względem wyglądu, jak i koloru.

3. Zlewozmywaki ceramiczne są wyjątkowe pod względem materiału, z jakiego są wykonane. Te zlewozmywaki są

odporne na zimno i gorąco (do 1250 stopni deklarowanego przez SC), można zatem postawić na chwilę garnek zdjęty prosto z palnika, choć zalecam to odstawiać jednak na deskę.

odporne na wszelkie plamiące substancje jak kawa, herbata czy sok z buraków. Ceramikę trudno zabrudzić, choć pielęgnować i czyścić nadal trzeba, bo to jednak zlewozmywak 🙂

odporne na uderzenia – wiele osób nie chce kupować ceramiki obawiając się o jej „kruchość”. Tymczasem jest ona bardzo odporna na „normalne” uderzenia spadającej szklanki czy sztućców. Odradzam oczywiście upuszczenia młotka z dużej wysokości, ale przy codziennym użytkowaniu nic jej się nie stanie. Gwarantuję 🙂

odporne na zarysowania – przypadkowe zarysowania sztućcami nic jej nie zrobią. Producenci pokazują nawet, że na tej powierzchni można nawet kroić nożem, choć ja bym jednak tego odradzała. Do tego jednak najlepsza jest deska. Stałe i bezustanne krojenie nawet na bardzo odpornych materiałach z czasem niszczą powierzchnię i tutaj każdy przyzna mi rację.

odporne na zapachy i smaki produktów spożywczych położonych na zlewozmywaku.  Ceramika po prostu ich nie przejmuje. Łatwo ją zmyć i zaraz po przygotowaniu ryby i umyciu zlewu możesz spokojnie kroić tam np.: jabłka. Zlewozmywak jest pod tym względem absolutnie higieniczny. Nie bez znaczenia jest fakt, że blaty ceramiczne są najczęściej wykorzystywane w laboratoriach, gdzie higiena musi być zachowana na najwyższym poziomie.

odporna na kwasy i środki chemiczne użytkowane w gospodarstwie domowym.

4. Zlewozmywaki ceramiczne są idealnie gładkie. A to oznacza, że jest też baaardzo prosta w utrzymaniu w czystości. Brud i osady z kamienia mają problem z osadzaniem się na takiej powierzchni. Do pielęgnacji wystarczy woda, płyn do mycia naczyń, przetrzeć szmatką i już.
Będę jednak powtarzać jak mantrę – zlew to zlew i nawet zlewozmywak ceramiczny trzeba pielęgnować. Jeżeli zlew będzie zaniedbywany, to na pewno w końcu będzie brudny. Od czasu do czasu można użyć produktów specjalistycznych zalecanych przez producentów.

5. Zlewozmywaki te są niezwykle funkcjonalne. Mają głębokie i obszerne komory, nowoczesne formy, wykończone w każdym szczególe. Ponadto zlewozmywaki mają mnóstwo dodatkowych akcesoriów (najczęściej dodatkowo płatne), które ułatwiają pracę przy przygotowaniu posiłków. Na desce szklanej lub drewnianej pokroisz produkty, w odsączarce lub koszyku je przepłuczesz i osuszysz. Dodatkowo do zlewozmywaków producenci oferują baterie, które będą pasować kolorystycznie do zlewozmywaka.

Nie ma się co dziwić, że zlewozmywaki ceramiczne są bardzo często nagradzane na różnych wystawach i targach. Wyglądają naprawdę wyjątkowo.

6. Zlewozmywaki ceramiczne produkowane są przez producentów, którzy mają za sobą już wiele lat doświadczeń.
Marka SystemCeram powstała co prawda dopiero w 2000 roku, ale oparta była na 75-letnim doświadczeniu firmy Keramchemie GmbH, która zajmowała się produkcją ceramiki do laboratoriów.
Blanco ma za sobą też już spore doświadczenie (także około 75 lat) w produkcji zlewozmywaków. Ceramikę produkują od niedawna, jednak jej ogromny sukces w sprzedaży sprawił, że konieczna była rozbudowa i modernizacja fabryki, aby sprostać zamówieniom.  Firmy V&B nie trzeba przedstawiać nikomu. Kupując ceramikę tych firm jesteś pewny ich wykonania, jakości i tego, że zlew będzie Tobie służył wiele, wiele lat.

7. Kolory w zlewozmywakach ceramicznych (poza paroma wyjątkami) są jednolite. I dla jednych zaleta, dla innych wada. Jednak jeżeli poszukujesz jednolitego koloru, bez dodatkowych drobinek, to ceramika będzie naprawdę świetnym wyborem. Do białych frontów idealnie pasować będzie jednolity w kolorze białym zlewozmywak. W granicie jednak o tą jednolitość trudniej.